کارهای نجاری

راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی

مقدمه

پیچ گوشتی یکی از ساده ترین و پر کاربرد ترین ابزارآلات است که در خانه جهت انجام کار هایی از قبیل درست کرن قفسه تا سفت کردن پیچ های شل شده یک دستگیره درب مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه با روی کار آمدن پیچ گوشتی های شارژی این امکان برای افراد به وجود آمده تا همان کاری را که با پیچ گوشتی معمولی انجام می دادند حالا با پیچ گوشتی شارژی و با به کار گیری کم ترین انرژی انجام دهند چرا که این نوع پیچ گوشتی ها به کمک نیروی خود فعالیت ها را انجام می دهند و کار را برای مصرف کننده بسیار آسان ساخته اند.

در این مقاله، قصد داریم با توضیح ویژگی های مختلف این ابزار، راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی را به شما ارائه کنیم. این ابزار توانسته با صرفه جویی در زمان و انرژی در میان افراد محبوبیت بالایی داشته باشد.

checkedچنانچه قصد خرید این محصولات را دارید، پیشنهاد می کنیم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید تا ضمن کسب اطلاعات کامل درباره آن ها، بتوانید خریدی درست و مطمئن انجام دهید.

نکات خرید و راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی

این نوع پیچ گوشتی به نسبت یک پیچ گوشتی معمولی مزایای بسیار زیادی برای کاربر دارد. حال می خواهیم با این مزایا و قابلیت ها آشنا شویم. بی شک بعد از مطالعه این راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی از این که تا به الان نسبت به خرید آن اقدامی نکرده اید افسوس خواهید خورد. در کنار قابلیت های بسیار این نوع پیچ گوشتی، کار با این ابزار کوچک ترین فشاری برای دست شما نداشته و این موضوع باعث می شود شما با حواسی جمع و خیالی آسوده به انجام دادن کار خود بپردازید.

[add permalink=”cordless-screwdrivers” count=”6″ lang=”ir”]

قابل حمل بودن

این وسیله این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا به آسانی آن را با خود حمل کنید. زیرا وزن کمی دارد و نیز، از ابعاد کوچکی برخوردار است. به علاوه با وجود این ابزار شما هنگام کار در شرایط عدم دسترسی به برق نیز بدون مشکل کار خود را ادامه خواهید داد.

انعطاف پذیری

یکی دیگر از قابلیت های این ابزار، منعطف بودن آن است که باعث شده به واسطه آن در میان مردم محبوبیت زیادی پیدا کند. با این پیچ گوشتی در کم ترین فضا نیز به راحتی می توان تعمیرات را انجام داد چرا که بدنه این نوع ابزارها عموما بسیار ارگونومیک و جمع و جور است و بعضی از آنها که تاشو هستند به راحتی با تغییر شکل بدنه در هر محیط محدودی قرار می گیرند.

ایمنی کاربران و دیگر افراد

مهم ترین نکته هنگام کار با ابزار و در راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی ، دستی یا برقی داشتن امنیت هنگام کار با آن است. از آن جایی که این پیچ گوشتی بی سیم بوده هنگام کار با آن دیگر نگرانی های مربوط به سیم را نخواهید داشت با این وجود باید پیش از شروع فعالیت از سالم بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید و نکات ایمنی همچون پوشیدن لباس مناسب را رعایت کنید.

قابلیت انجام پروژه‌ های مختلف

پیچ گوشتی شارژی بر سطح چوب
دریل-پیچ گوشتی شارژی

پیچ گوشتی شارژی کاربرد های بسیار زیادی دارد. بی شک کار با این نوع پیچ گوشتی به نسبت پیچ گوشتی معمولی خیلی راحت تر است. برتری این پیچ گوشتی در مقابل نمونه های دیگر هنگام انجام کار های سنگین و مهم و به علاوه زمان هایی که فضا برای استفاده از پیچ گوشتی های دستی کافی نیست نمود پیدا خواهد کرد. این ابزار در محیط های مهم و بزرگی چون نجاری ها، مبلمان سازی ها و در زمینه ساخت و تعمیر کامپیوتر کاربرد درخشانی دارد و به همین دلیل این راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی بیش از هر کس برای کاربران این صنایع کاربرد خواهد داشت

سرعت عمل هنگام کار

به کمک این نوع پیچ گوشتی کار ها با سرعت بسیار بالاتری صورت گرفته و کم ترین زمانی به پیدا کردن منبع اختصاص داده نمی شود و تنها کافی است باتری این دستگاه را همواره پر نگه دارید.

راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی مناسب

عکس کاربری پیچ گوشتی شارژی
پیچ گوشتی شارژی تاشو رونیکس

در زمان خرید این نوع پیچ گوشتی نیاز است که چند مورد را مد نظر قرار داده و پیچ گوشتی های مختلف را با این معیار ها بسنجید تا در اخر بتوانید پیچ گوشتی شارژی مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید. در ادامه این راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

ابعاد

پیچ گوشتی های شارژی در سایز های متفاوتی تولید می شوند. نمونه هایی از آن ها به راحتی در جیب جا می شوند و اندازه ای بسیار مناسب دارند . این مدل بیشتر برای کار های ساده ای نظیر درست کردن دستگیره درب به کار می رود. برخی دیگر در سایز بزرگ بوده و برای کار هایی سنگین تر و یا برخی تعمیرات خانگی استفاده می گردند. اغلب افراد که سر و کار زیادی با ابزار ها دارند ترجیح می دهند این ابزار کاربردی را در سایز های مختلف داشته باشند تا برای کار های مختلف از آن ها استفاده کنند.

دسته مناسب

دسته پیچ گوشتی های شارژی نیز با هم متفاوت هستند. برای جای گیری این پیچ گوشتی ها در دست شما، بهتر است دسته پیچ گوشتی انتخابی شما از چسبندگی کافی برخوردار باشد. این از مهم ترین نکات موجود در راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی است. یک دسته خوب به شما کمک می کند که کمترین میزان انرژی را صرف این کار نمایید و هنگام کار با این ابزار خسته نشوید. دسته های پلاستیک عموما از بهترین مواد ساخته شده و دوام بیشتری نیز دارند. علاوه بر آن این دسته های پلاستیکی در اکثر اوقات لرزش را کنترل نموده با این حال شما بهتر است محافظه کارانه عمل نمایید.

پیچ گوشتی شارژی در حال استفاده
پیچ گوشتی شارژی در صنایع چوب

ولتاژ

میزان ولتاژ این دستگاه ها نیز با یکدیگر فرق دارند. شما باید با توجه به نیاز خود و کاری که با این دستگاه انجام می دهید دستگاهی را با ولتاژ مورد نیاز انتخاب نمایید. به عنوان مثال برای یک نجار یک پیچ گوشتی شارژی با ولتاژ ۳٫۸ کفایت می کند. اما اگر این دستگاه را برای کار های پیچیده تری نیاز دارید بهتر است ابزار انتخابی شما حداقل با ولتاژ ۱۲ باشد.

ممکن است ابتدا به نظر آید که این مقدار ولتاژ برای کار های شما بیش از حد است اما بعد از انجام کار های پیچیده و مشاهده قدرت این دستگاه از انتخاب خود راضی خواهید بود. پیشنهاد راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی مجله رونیکس به شما این است که چنانچه از یک پیچ گوشتی شارژی به صورت روزانه استفاده می نمایید بهتر است دستگاه شما با ولتاژ ۱۸ باشد. با این انتخاب هر روز می توانید از یک دستگاه قدرتمند بهره مند گردید.

باتری

یکی دیگر از اصلی ترین ملاک ها در راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی طول عمر باتری است. حتما باتری مناسب با نیاز خود را انتخاب کنید. اگر به ندرت از این دستگاه استفاده می کنید طول عمر باتری آن چندان اهمیتی نداشته ولی چنانچه استفاده شما از این دستگاه روزانه بوده پس سعی کنید باتری با کیفیتی انتخاب نمایید که کمترین وقفه ای در فعالیت شما به وجود نیاید.

سرعت

پیچ گوشتی شارژی در دست کاربر
استفاده از پیچ گوشتی شارژی جهت بستن پیچ دستگیره ها

اکثر پیچ گوشتی هایی که از ولتاژ بالایی برخوردار هستند در مقایسه با ابزار های ولتاژ پایین سرعت بالاتری دارند. پس اگر سرعت عمل در پروژه های شما مسئله بسیار مهمی است بهتر است دستگاهی با ولتاژ بالا انتخاب نمایید. اما اگر تمرکز هنگام کار برای شما مهم تر است پیشنهاد می کنیم دستگاهی با ولتاژ پایین تر را خریداری نمایید.

سوالات متداول

۱- هنگام خرید پیچ گوشتی شارژی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

نوع و ظرفیت باتری، ولتاژ باتری، شکل بدنه و سرعت و گشتاور ابزار مهم ترین نکاتی هستند که باید به آن ها توجه شود.


۲- آیا مقدار ولتاژ باتری بر سرعت ابزار تاثیرگذار است؟

بله. سرعت و ولتاژ با یکدیگر در ارتباط مستقیم هستند و هر چه ولتاژ ابزاری شارژی بیشتر باشد سرعت آن نیز بیشتر می شود.


۳- برای پیچ کاری در ابعاد کوچک و در فعالیت های سبک چه میزان ولتاژی مناسب است؟

برای پیچ کاری برسطح چوب های کم تراکم و بر سطح بردهای الکتریکی یک پیچ گوشتی با ولتاژ ۳٫۸ ولت مناسب بوده و کارآمد خواهد بود.


جمع بندی

مطالعه مطالبی با عنوان راهنمای خرید به کاربران زمینه مربوطه کمک می کند تا اطلاعات مناسبی در مورد ابزار و وسایلی که نیاز به خرید آن ها دارند به دست آورند. در این راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی نیز تلاش شده است تا اطلاعاتی مفید در مورد پیچ گوشتی های شارژی در اختیار کاربران صنایع نجاری، الکتریکی، تعمیرات و… قرار بگیرد.

برای خلاصه کردن و جمع بندی این راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی باید گفت که به هنگام انتخاب این ابزار پیش از هر چیز به باتری، ولتاژ، سرعت و بدنه محصول توجه کنید و پس از در نظر گرفتن این موارد محصولاتی با ویژگی های مشابه اما در رنج قیمت های مختلف را انتخاب کرده و از میان آن ها ابزار متناسب با شرایط خود را خریداری کنید. امیدواریم که مطالعه این مطلب به شما برای افزایش راندمان فعالیت هایتان کمک کرده و از صرف انرژی و هزینه بی مورد از سوی شما جلوگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا