کار های ساختمانیدرباره باغبانی

ساخت حصار چوبی با ابزارالات

ساخت حصار چوبی برای باغچه می‌تواند تجربه هیجان‌انگیزی برای عاشقان باغبانی و ابزارآلات باشد. از جمله مزایای حصار و نرده چوبی می‌توان به قیمت ارزان آن، سازگار بودن با محیط، طراحی و ساخت آسان و ایجاد فضایی زیبا در باغ و منزل اشاره کرد.

برای ساخت حصار روش‌های مختلفی وجود دارد؛ ما قصد داریم شما را با یکی از ساده‌ترین این روش‌ها آشنا کنیم.

آموزش ساخت حصار با ابزارالات در رونیکس مگ:

در گام اول باید یک چارچوب چوبی به شکل مربع یا مستطیل بسازید. فرم و اندازه این چارچوب می‌تواند بر اساس علاقه یا ابعاد باغچه شما باشد. برای نمونه ما چارچوبی به شکل مستطیل و در ابعاد دو در یک متر را در نظر می‌گیریم. برای ساخت این چارچوب می توانید از یک پالت چوبی استفاده کنید. ابتدا با استفاده از اره عمودبر یا گردبر قطعات پالت را از یکدیگر جدا کنید و دو قطعه چوب به طول ۲ متر و دو قطعه چوب به طول یک متر را بار دیگر با استفاده از اره برش دهید.
حالا وقت اتصال این قطعات به یکدیگر است. برای این اتصال یک راهکار آسان و ساده به اسم “لب به لب” وجود دارد. برای متصل کردن قطعات چوبی به یکدیگر در این روش انتهای یک تکه به کناره انتهایی تکه دیگر متصل می‌شود و باید از چسب چوب و میخ یا پیچ چوبی به صورت ترکیبی استفاده کرد.
چنانچه می‌خواهید اتصالی با ماندگاری بیشتر برای ساخت حصار با ابزارالات داشته باشید می‌توانید از ابزاری به نام میخ‌کوب بادی برای اتصال قطعات به یکدیگر استفاده کنید.
میخ کوب بادی رونیکس مدل RA-1850 ابزاری است که برای اتصال ماندگار و بادوام مناسب شما خواهد بود. در طراحی این دستگاه به طراحی ارگونومیک توجه شده است و با وجود روکش پلیمری ضد تعریق در قسمت دسته، احساس راحتی را در هنگام کار فراهم می کند. مخزن این دستگاه به ظرفیت ۱۰۰ عدد میخ بوده تا به راحتی قطعات بسیاری را به یکدیگر متصل کنید.


حالا وقت ساخت تکه‌چوب‌هایی به شکل فلش و اتصال آن به چارچوبی است که ساخته‌اید. تعداد این تکه چوب‌ها، ابعاد و فاصله آنها از یکدیگر می‌تواند بر اساس علاقه خودتان باشد. با استفاده از اره عمودبر یا گردبر قطعات پالت را به شکل فلش و در ابعاد دلخواه برش دهید. برای دستیابی به برش‌دقیق‌تر می‌توانید از اره فارسی‌بر هم استفاده کنیحال با استفاده از دریل پیچ‌گوشتی شارژی رونیکس و با رعایت فواصل دلخواه (حدود ۱۰ سانتی‌متر) قطعاتی که به شکل فلش، برش داده‌اید را با استفاده از پیچ خودکار مخصوص چوب به چارچوب اصلی متصل کنید. یک نکته بسیار مهم وجود دارد؛ شما برای نصب حصار چوبی خود در باغچه نیاز است برای آن پایه‌ای چوبی بسازید. برای ساخت این پایه کافی است چهار تخته چوب با طول و عرض چارچوب حصار (در اینجا دو در یک متر) در نظر بگیرید و آن را با استفاده از دریل‌پیچ گوشتی شارژی به پایه‌های عمودی (که به شکل فلش برش داده‌اید) پیچ کنید.
دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس مدل ۸۶۱۲ یکی از دریل های پرکاربرد رونیکس است. این دریل با وجود دو وضعیت سرعت در موتور گزینه ای ایده آل برای سوراخ کاری و پیچ کاری می باشد. از سرعت پایین تر برای بستن پیچ و از سرعت بالا برای سوراخ کاری استفاده می شود.

پس از همه این مراحل نوبت تمیزکاری و رنگ کردن حصار چوبی است. برای تمیزکاری می توانید از سنباده لرزان استفاده کنید تا سطح حصار چوبی شما یکدست و تمیز شود. اگر قطعه کار شما خرابی و شیار داشت‌، می‌توانید برای پر کردن منافذ، ترک خوردگی‌ها و … از بتونه چوب استفاده کنید.
سنباده لرزان رونیکس مدل ۶۴۰۱ یکی دیگر از تجهیزاتی است که در هنگام ساخت حصار با ابزارالات مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در انتهای کار می توانید جهت صاف و صیقلی کردن سطوح چوبی از این ابزار استفاده نمایید. ۶۴۰۱ مجهز به قفل سوییچ بوده و در هنگام کار نیازی به نگه داشتن شستی نخواهد داشت.


بتونه چوب را می‌توانید خودتان در منزل تهیه کنید یا از بتونه‌های آماده موجود در بازار استفاده کنید.
بعد از انجام این مرحله تقریبا ۸ ساعت زمان برای خشک شدن سطح نیاز است حالا وقت رنگ کردن حصار چوبی فرا رسیده‌است. برای این کار می‌توانید از پیستوله رنگ‌پاش استفاده کنید. اما یک نکته مهم را در نظر بگیرید و آن اینکه حداقل سه لایه رنگ زدن انجام شود و بین هر لایه از رنگ بین ۶ الی ۸ ساعت صبر کنید.
خب حالا وقت نصب کردن حصار چوبی در باغچه است. با استفاده از بیل باغبانی اطراف باغچه چاله‌ای تا عمق حدود ۲۰ سانتی‌متر ایجاد کنید و پس از قرار دادن حصار در چاله روی آن را با خاک بپوشانید.
هیچ چیزی لذتبخش‌تر از خلق محصول با فکر و دستان خودمان نیست. فاصله ما با حس لذت ساخت تنها به اندازه قدری خلاقیت و انتخاب ابزاری مناسب است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا