نجاری

2111
دریل برقی 480 وات
نمایش اطلاعات
6401
سنباده لرزان برقی 300 وات
نمایش اطلاعات
7112
اور فرز 1850 وات
نمایش اطلاعات
2138
دریل بادی 10 میلی متری
نمایش اطلاعات
2106
دریل 6/5 میلی متر معمولی 350 وات
نمایش اطلاعات
2106A
دریل 6/5 میلی متر اتوماتیک 350 وات
نمایش اطلاعات
5800
میز فارسی بر چرخ دار
نمایش اطلاعات
4165
اره عمود بر 3 دور 450 وات
نمایش اطلاعات
4110
اره برقی عمود بر 600 وات
نمایش اطلاعات
4120
اره برقی عمود بر 650 وات
نمایش اطلاعات
4318
اره برقی گرد بر 180 میلی متری 1350 وات
نمایش اطلاعات
4320
اره برقی گرد بر 235 میلی متری 2000 وات
نمایش اطلاعات
RH-5101
تیغ اره الماسه 150x48 MDF
نمایش اطلاعات
RH-5117
تیغ اره الماسه 350x108 MDF
نمایش اطلاعات
8500
پیچ گوشتی شارژی مشتی 3/6 ولت - LiIon(باطری لیتیوم سامسونگ کره)
نمایش اطلاعات
8536
دریل پیچ گوشتی شارژی تاشو 3/6 ولت - LiIon(باطری لیتیوم سامسونگ کره)
نمایش اطلاعات

ابزارآلات به منظور استفاده در صنایع و فعالیت‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. یکی از گروه‌های بزرگ ابزارآلات، ابزار نجاری هستند. ابزار نجاری برای ساخت وسایل چوبی، برش و طرح دادن با چوب، منبت کاری، معرق کاری و ... به کار می‌روند.

ابزار نجاری خود زیر شاخه چند دسته بندی ابزارآلات از جمله ابزارهای بادی، برقی و دستی نیز قرار می‌گیرند.

از طرفی ابزارهای نجاری دارای تنوع گسترده و کاربردهای پرشماری هستند که در ادامه این مطلب به طور خلاصه به معرفی این محصولات و بیان کاربرد آنها می‌پردازیم:

 

در مرحله اول مداد مخصوص نجاری، متر، گونیا، خط کش تیره دار و پرگار ابزار نجاری مخصوص برای نقشه کشی محصولات هستند که امکان ایجاد برش‌هایی دقیق و منظم را برای نجار به وجود می‌آورند.

 

پس از مرحله نقشه کشی و تعیین طراحی قطعه کار، از ابزار نجاری تراز کردن یا رنده کردن استفاده می‌کنند. با وجود اینکه رنده کردن چوب کار سخت و طاقت فرسایی است و یک نجار غیر حرفه‌ای باید قاعدتاً چوبی را خریداری کند که از قبل رنده شده باشد اما تمام کاربران صنعت نجاری برای یک بار هم که شده مجبورند در طی فرآیند ساخت، تکه چوب ضخیمی را رنده کنند. رنده ریفلارد، رنده ربوت یا یک تیغ و رنده وارلوپ یا دو تیغ ابزارهایی هستند که در این مرحله مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

برای سوراخکاری سطح چوب از ابزارهایی همچون میل لنگ یا دریل دستی و سایر دریل‌های موجود در بازار اعم از دریل‌های برقی، بادی و شارژی استفاده می‌کنند. به همین سبب دریل‌ها از مهم‌ترین ابزار نجاری به شمار می‌روند.

 

مغارها و سوهان‌های دستی یا همان چوب‌ساها دیگر ابزار نجاری دستی و مهمی هستند که برای کنده کاری و سوهان چوب بکار گرفته می‌شوند. سوهان‌های نجاری هم با توجه به شکل قطعات انواع مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به نیم گرد، گرد، قاشقی، سه گوش، چهار گوش، سردریلی و رنده‌ای اشاره کرد.‎‌

 

انواع اره‌ها از جمله اره‌های دستی و برقی همچون فارسی بُرها، عمود بُرها، گرد بُرها، اره منبت کاری، اره مدور، اره فلکه یا نواری و اره‌های میزی بزرگ در واقع مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزار نجاری هستند که برای ایجاد برش‌های مختلف استفاده می‌شوند و برخورداری از توانی بالا برای این دسته از ابزارها پارامتر مهمی است که هنگام انتخاب این محصولات بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

برای بستن پیچ بر سطوح چوبی در صنعت نجاری عموماً از پیچگوشتی شارژی استفاده می‌شود. به علاوه برای این کاربرد از دریل-پیچگوشتی ها که ابزارهایی دو منظوره هستند نیز می‌توان بهره برد.

 

برای ساخت یک محصول چوبی بی‌نقص و تمیز باید آن را پولیش کرده و سمباده بکشید. پولیشر برقی ابزاری مجهز به صفحه سنباده است که روند پولیشکاری چوب را سرعت بخشیده و با استفاده از آن می‌توانید خط و خطوطی که ممکن است روی چوب ایجاد شوند را از بین ببرید.

 

هنگام استفاده از اره فارسی بر و اره میزی؛ زوایه سنج دستگاه مکمل خوبی برای پیشبرد فعالیت شما خواهد بود. زاویه سنج به شما این امکان را می‌دهد تا دستگاه‌های خود را کالیبره کنید به این معنی که چوب را در زاویه ۹۰ درجه دقیقا ۹۰ درجه برش دهید و هیچ خطایی نداشته باشید.

 

یکی از دستگاه­های پرمصرف صنعت نجاری، اورفرز نجاری است. اورفرزها عمدتاً در شکل دادن به لبه­های کار، تراش قطعات چوب، ایجاد اتصال بین قطعات چوب، حکاکی و انجام فعالیت­های گسترده دیگری کاربرد دارند. به­طور کلی تمامی مشاغلی که به نوعی با صنعت چوب در ارتباط­اند، به این دستگاه برقی نیازمند هستند.
آنچه که اورفرزها با برندها و مدل­های مختلف را از هم جدا می­کند، قدرت موتور این ابزارآلات برقی است.

توان یک اورفرز نجاری در کنار قابلیت تنظیم سرعت کولت و عمق برشی که دارد ، آن را برای انجام کارهای مختلف در فعالیت‌هایی مانند منبت­کاری، معرق­کاری و غیره، آماده می­کند. اور فرزها در دو نوع دستی و رومیزی تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

 

سطح چوب طبیعی همواره دارای درز و شکاف‌هایی است و برای پوشش این نواقص عموماً بتونه کاری انجام می‌شود. دستگاه بتونه حرارتی به شما کمک می‌کند تا بتوانید سریع و آسان درزگیری انواع چوب، ام دی اف، روکش چوب و لمینت را انجام بدهید. یکی از مزایای دستگاه بتونه حرارتی برخورداری از طیف رنگی گسترده است؛ به عنوان مثال این دستگاه‌ها می‌توانند بین رنگ‌های سفید تا قهوه‌ای و مشکی را پوشش دهند. همچنین بتونه کاری که با این دستگاه‌ انجام می‌شود بسیار ماندگار بوده و بخارهای سمی تولید نمی‌کند.

 

رنده‌های برقی دستگاه دیگری هستند که کاربردی به آسانی رنده‌های دستی داشته و تنها نکته حائز اهمیت در رابطه با این محصول این است که این رنده ها نیاز به تنظیم عمق کار دارند و معمولا بر  روی ۲ تا ۳ میلی‌متر قابل تنظیم هستند.

 

بسیاری از کارهایی که در راستای زدودن براده­ها و پلیسه­ها از سطح قطعه کار انجام می­شود، نیاز به ابزار قدرتمندی دارد که عملیات پاکسازی و به عبارت بهتر صاف کردن سطوح مدنظر را به نحو احسن به انجام برساند.

سنباده لرزان مشتی  ابزار کوچک اما پر کاربردی است که کارهای محوله را به قول معروف «تمیز از آب در می­آورد» و سطحی صاف و یکدست را در اختیار کاربر قرار می­دهد.

تمامی دستگاه‌ها و لوازمی که به آنها اشاره شد به علاوه بسیاری از ابزاراهای برقی و دستی و بادی دیگر همگی مجموعه‌ای وسیع از ابزار نجاری هستند که راندمان کار نجار را بالا برده و سهولت فعالیت کار با چوب را برای او به وجود می‌آورند.